Ogłoszenia

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła  otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 30 000 złotych, dzięki któremu  zakupiono sprzęt i pomoce dydaktyczne, które pozwolą naszym uczniom uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. W roku 2021 zakupiliśmy sprzęt za ponad 20 000 zł, były to: wyposażenie do drukarek 3D, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań do nauki prezentacji swoich osiągnięć, stacje lutownicze, sprzęt AGD do wykorzystania podczas koła kulinarnego, lekcji techniki, materiały eksploatacyjne i pomoce projektowe do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup kolejnych pomocy dydaktycznych. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Dla Nauczyciela

 

  
ZAJĘCIA Z PROJEKTU


 

 

 

 

-->