Aktualności

5 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z profilaktyki uzależnień na temat: „Uzależnienia behawioralne”- wskazanie problemów okresu dojrzewania, sygnałów ostrzegawczych nałogowych zachowań, konsekwencji uzależnienia oraz miejsc uzyskania pomocy. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV - VII. Prowadzone były przez Panią Agnieszka Trębacz  pedagoga, Specjalistę Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia  z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bogatyni, której bardzo serdecznie dziękujemy!

„Wiedzieć” to punkt wyjścia do przekonania, że w sytuacji trudnej będę wiedział jak postąpić i dokonam właściwego wyboru”.

Pedagog szkolny

Agnieszka Purzycka

 

Na zaproszenie szkoły z Ostritz  12 uczniów z klas V-VII ze Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju uczestniczyło w wycieczce do Görlitz. Już od początku było ciekawie, ponieważ podróżowaliśmy różnymi środkami transportu. Do Krzewiny Zgorzeleckiej dojechaliśmy autobusem, a stamtąd niemieckim pociągiem do celu. Dla niektórych z nas była to zupełna nowość. Na miejscu niesamowite wrażenie wywarł na nas stary, zabytkowy dworzec kolejowy (der Bahnhof), a potem świątecznie przystrojona ulica berlińska (die Berlinerstraβe), którą przeszliśmy do muzeum przyrodniczego (das Naturkundemuseum). Tam „czekoladowe warsztaty” poprowadzili z nami pracownicy muzeum „Im Koffer” z Nürnbergu, którzy o czekoladzie wiedzą niemal wszystko. Najpierw dowiedzieliśmy się wiele o historii czekolady, która w skrócie związana jest z historią Azteków, a następnie w grupach polsko-niemieckich przygotowywaliśmy napój bogów oraz własnoręcznie wykonywaliśmy czekoladki. Gotowe czekoladowe słodkości, zapakowane w malutkie torebeczki mogliśmy wziąć ze sobą jako słodki upominek.

Spotkanie odbyło się w ramach polsko – niemieckiej współpracy  szkoły z Opolna Zdroju ze szkołą w Ostritz.

 

 

Informujemy, że w pierwszym tygodniu ferii w szkole odbędą się zajęcia dla chętnych uczniów organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Zajęcia będą się odbywały w godzinach 10.00 - 14.00. Warunkiem uczestnictwa dziecka było wypełnienie karty kwalifikacyjnej. W drugim tygodniu ferii zajęcia odbywają się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Transport we własnym zakresie. Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie BOK.

 

Przypominamy, że nieobecność dziecka na posiłkach należy zgłaszać najpóźniej do godziny 7.30 w pierwszym dniu nieobecności. Nieobecność należy zgłaszać osobiście lub telefonicznie intendentce szkolnej ( nr telefonu 75 77 38 329 w. 25). Niezgłoszenie nieobecności dziecka w podanym czasie skutkuje naliczaniem opłaty.

Podkategorie

1. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa- kl.I

2.Kochamy Pana Jezusa- kl.II

3. Przyjmujemy Pana Jezusa- kl.III

-->