Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Opolna Zdroju, Jasnej Góry i chętnych do udziału w ogólnopolskim projekcie Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Zapraszamy do wspólnego uczczenia tej wyjątkowej dla naszego narodu rocznicy.

Dokładnie o godzinie 11.11 w piątek 9 listopada na terenie szkoły rozpoczniemy wspólne śpiewanie hymnu narodowego (4 zwrotki) ku chwale Tych, dzięki którym dziś wolnością możemy się cieszyć, ku chwale naszej Niepodległej!

Będzie nam bardzo miło jeśli zechcecie Państwo współuczestniczyć w tym projekcie; zapraszamy i Dużych i Mniejszych o godzinie 11.00 przed budynek szkoły. Potem odbędzie się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na który również serdecznie zapraszamy.

                                                                       Cała społeczność szkolna.

A to nie jedyne nasze działania.

Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolnie Zdroju, a dokładniej - nasi zdolni uczniowie i ich nauczyciele w całym cyklu różnorodnych akcji manifestują postawy patriotyczne, aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dekorujemy szkołę, organizujemy wystawy, pogadanki, lekcje tematyczne, śpiewamy pieśni patriotyczne, piszemy wiersze, przemówienia i rozprawki o charakterze patriotycznym w ramach konkursu literackiego, odbywają się konkursy plastyczny i muzyczny, których efekty można podziwiać już teraz, a niebawem uświetnią uroczysty apel;

dzieci i młodzież utrwalają sobie wiedzę historyczną i narodową, i zmagają się uzbrojeni w nią w ramach konkursów historycznych.

Bieg na „setkę”, orzeł z szyszek, żołędzi i kasztanów, prezentacje, flaga z uczniów, 100 flag na 100 rocznicę, kotyliony, przepiękne dekoracje i apel z częścią artystyczną – to wszystko, co dzieje się w ramach patriotycznego tygodnia dla uświetnienia jubileuszowej rocznicy (05.11.2018 – 09.11.2018).

 

Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów i ich mentorów, i wierzymy, że taki rodzaj budowania systemu wartości w procesie dydaktyczno-wychowawczym jest nie tylko efektywny, ale i ciekawy dla uczniów oraz całej społeczności lokalnej.

 

 

ZAJĘCIA Z PROJEKTU


 

 

 

-->