Aktualności

 

Od 19.11.2018r. do 23.11.2018r. były realizowane w naszej szkole  działania w ramach tygodniowego projektu  Święto Pluszowego Misia pod hasłem „ Misie i niedźwiedzie na ścieżce czytelniczej, medialnej, zdrowotnej i ekologicznej”, który opracowała bibliotekarka  pani Danuta Tomczuk.

Cele projektu :

·          rozwijanie zainteresowania książką i czasopismem,

·         zapoznanie uczniów z tekstami wartościowymi literacko,

·         stworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych służących rozwojowi zdolności ogólnych i artystycznych,

·         kształcenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł informacji,

·         kształtowanie świadomości ekologicznej i zdrowotnej.

·         radzenie sobie z różnymi emocjami

                         Przez cały tydzień klasy 0 – VIII realizowały wyznaczone im w projekcie  zadania : dzieci  wykonywały prace  plastyczne -  Portret Misia , uczestniczyły w zabawach ruchowych, tańcach z misiami , poznały bajki i filmy o misiach i niedźwiadkach. Uczniowie  uczestniczyli w rozmowach i prezentacjach multimedialnych na temat gatunków niedźwiedzi chronionych w Polsce i na świecie oraz o zdrowym trybie odżywiania. Wychowawcy i rodzice  przygotowali dzieciom miodowy poczęstunek.

                 W dniu 22.11 2018 r. klasy 0 – III odwiedziły, wraz z wychowawcami i oczywiście ze  swoimi ukochanymi misiami, bibliotekę. Dzieci poznały historię pluszowego misia , słuchały fragmentów książek o misiach i niedźwiadkach czytanych przez nauczycieli. Poznały piosenkę i taniec o niedźwiadkach pod kierunkiem uczennic z klasy ósmej. Uczestniczyły w   masażu relaksacyjnym „Jesienny spacer”, bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”, woziły misie na karimatach, oglądały wystawę książek popularno – naukowych o misiach i niedźwiedziach oraz  wystawy na korytarzu szkolnym.  Na koniec wszyscy uczestnicy uroczystości  otrzymali dyplomy za aktywny udział w Światowym Dniu Misia, kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem, pamiątkowe medale i  miodowe pierniczki.

              W dniu 23.11.2018r. nastąpiło uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu pod hasłem : „ Największy miś”. Na zajęciach świetlicowych uczniowie z klasy czwartej dokładnie pomierzyli wszystkie największe misie dostarczone na konkurs i starannie ułożyli je na wystawie. Największy miś naszej szkoły ma 210 cm długości!!! Następnie zwycięskie misie  zostały przeniesione do biblioteki , gdzie pani dyrektor Joanna Karkowska wręczyła dyplomy i nagrody ich właścicielom. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Katarzyna Lipnik

II miejsce – Hubert Muzyk

II miejsce -  Jakub Stojek

II miejsce – Eliza Samborska

III miejsce – Natalia Buczek

III miejsce -  Julia Partyka

III miejsce – Krystian Cisek

Brawo!! J

                 Światowy Dzień Pluszowego  Misia udał się na medal!! J Dziękujemy  wszystkim  uczestnikom szkoły i przedszkola za aktywny w nich udział.

Przygotowanie:

Danuta Tomczuk współpraca  Sylwia Bochno - Opanowska

 

ZAJĘCIA Z PROJEKTU


 

 

 

-->