Ogłoszenia

Dnia 25 maja miał miejsce piknik integracyjno-sportowy uświetniający uroczyste obchody Święta Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju. Pogoda była sprzyjająca, zatem większość przedsięwzięć odbyła się na świeżym powietrzu.

Pani dyrektor powitała uczestników, wśród których – oprócz uczniów i pracowników - nie zabrakło również rodziców, rodzeństwa i przyjaciół oraz grupy młodzieży i opiekunów z Niemiec świętujących
 i sprawdzających się w rozmaitych konkurencjach przygotowanych przez organizatora.

Atrakcji dla ducha i ciała było bez liku. Stoiska zadaniowe koordynowane przy czynnym udziale naszych najstarszych uczniów okazały się dla wszystkich nie tylko wyzwaniem, ale także pretekstem do doskonałej zabawy i ćwiczeń sprawnościowych – których podjęli się wszyscy od najmłodszych Przedszkolaczków po rodziców i nauczycieli.

                Stacje sprawnościowe obejmowały m.in. testy na wytrzymałość, równowagę, koordynację. Malowanie twarzy poprawiło humory. Punkt informacyjny PCK wzbogacił wiedzę o idee czerwonokrzyskie i historię szkoły oraz rozwinął niezwykle ważne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Kącik cyrkowy i stoiska z przysmakami dopełniły szczęścia złaknionych zabawy
i słodyczy uczestników; a międzynarodowy mecz i wspólne ognisko zintegrował naszą internacjonalną społeczność.

                Było pięknie, kolorowo, wesoło i gwarnie. Uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły niezbicie o tym, że nauka przez zabawę, zdrową rywalizację i współpracę to nieodłączny element wszechstronnej edukacji i rozwoju dziecka w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju.

Święto szkoły było zwieńczeniem działań związanych z tematyką czerwonokrzyską. W dniach 4-11 maja obchodzony był tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy o PCK, najmłodsi uczniowie rysowali plakat z okazji 99 rocznicy działalności PCK.
8 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i z tej okazji wszyscy ubrani w koszulki białe i czerwone stworzyli wielki czerwony krzyż. Podczas święta szkoły rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z naszej szkoły i szkoły z Ostritz. Wszystkie działania miały na celu szerzenie idei czerwonokrzyskiej i uczenie zdrowego stylu życia.

 

ZAJĘCIA Z PROJEKTU


 

 

 

-->